Anna Sudoł feat. Weronika Krupa –  „Takie tam z awangardą”

Otwarcie: 23 kwietnia, niedziela | godz. 19:30
Galeria Potencja | ul. Józefińska 34a
« Program główny


Anna Sudoł I Weronika Krupa przyjaźnią się od liceum. Tadeusz Kantor i Władysław Strzemiński, artyści awangardowi, zawsze byli ich idolami.  Owocem trwających aż do świtu dyskusji dotyczące Kantora i Strzemińskiego, jest pytanie: Czym dziś jest awangarda?

Artystki doszły do wniosku, że awangarda dziś ma twarz Bogusława Lindy, który w biograficznym filmie wcielił się w postać Władysława Strzemińskiego i Borysa Szyca, wcielającego się w postać Tadeusza Kantora. Postanowiły dotrzeć do znanych aktorów i zrobić sobie z nimi selfie. Fakt, że nie widziały żadnego z tych filmów nie stanowił problemu. Ich celem było zbliżenie się jak najbardziej to możliwe do awangardy. Niestety, próby kontaktu z gwiazdami kina spełzły na niczym. Wiadomości pisane na Facebooku, jak i czatowanie na nich w live, wykorzystywanie wydarzeń publicznych, na których mieli się pojawić do zainicjowania kontaktu, skończyły się fiaskiem. Świat ten okazał się dla artystek niedostępny. Jedyne, co im pozostało, to zrobienie sobie zdjęć z Lindą i Szycem spotkanymi na mieście.


Potencja  – galeria założona przez trójkę malarzy z Krakowa, Karolina Jabłońska, Tomasz Kręcicki i Cyryl Polaczek. Artyści swoją wystawienniczą działalność zaczęli już w 2012 roku, a za symboliczny początek galerii Potencja uznają wystawę pt. „Wiosna”, która miała miejsce w nieistniejącym już barze Wiarus. Od tego czasu regularnie tworzą wystawy, zapraszając do współpracy artystów z kraju i zagranicy. Obecnie chcą działać nieskrępowani wąskim programem oraz będąc otwartymi na ciekawych twórców i inicjatywy.

Szczegóły

Data:
23 Kwietnia

Godzina:
19:30

Miejsce

Galeria Potencja
ul. Józefińska 34a

Media