Olga Ząbroń – Przepływy (Flows)

Otwarcie: 20/04 | 19:30
ARTEMIS | Poselska 15

« Program główny


Artysta: Olga Ząbroń
Kurator: Dominika Czarnecka

Moje doświadczenia malarskie oscylują wokół relacji wnoszących do każdego obrazu wizualny ekwiwalent niepokoju. Interesuje mnie tworzenie „przestrzeni poruszonych”, pełnych delikatnych drgań i pulsacji. Pojawiające się w obrazach linie są „szczelinami”, które ujawniają to, co w głębi, ale także to, co zdarza się „pomiędzy” – dynamiczną ciszę, przepływy.
Przecinające się i nakładające warstwy linii budują geometryczne formy zawieszone w nieograniczonej przestrzeni. Czasem są to kompozycje działające bezpośrednio swoim centrum. Pojawiają się też prace „niekompletne” o częściowym, fragmentarycznym zaniku geometrycznych struktur. W innych obrazach wyczuwalny jest zawieszony ruch, zbliżanie się lub oddalanie symetrycznych części. W ostatnich realizacjach występuje dialog pomiędzy nieregularnie złożonymi elementami. Wszystkie pokazane na wystawie prace łączy próba budowania układów wewnętrznych napięć.


ARTEMIS

Galeria Artemis powstała w 1994 roku i współpracuje z czołówką polskich malarzy, grafików, rzeźbiarzy i fotografików, prezentując ich prace na wystawach, targach sztuki i w ofercie handlowej. Kreowane są również instalacje, w tym światowa prapremiera Tri dla ukrytych Ewy Kuryluk. We wnętrzach galerii odbyło się ponad 150 indywidualnych pokazów, którym towarzyszą zawsze dwujęzyczne katalogi. Wiele wystaw stało się wydarzeniami artystycznymi. Z pewnością należały do nich ekspozycje Tadeusza Brzozowskiego, Tadeusza Dominika, Jana Dobkowskiego, Edwarda Dwurnika, Jerzego Panka, Franciszka Starowieyskiego, Stasysa Eidrigevičiusa, Anny Güntner. Prezentacje Eugeniusza Muchy, Tamary Berdowskiej oraz Tadeusza Gustawa Wiktora przyniosły artystom prestiżową nagrodę im. W. Wojkiewicza. Specjalną uwagę Artemis poświęca młodym artystom na starcie, organizując wystawy promocyjne, wspierając starania o stypendia i rezydencje, publikując katalogi czy rekomendując do list rankingowych. W grupie polecanych są obecnie: Katarzyna Makieła, Marta Kawiorska, Katarzyna Karpowicz, Dariusz Milczarek, Kalina Horoń, Ewelina Kaliszczuk. Wieloletnie doświadczenie i świetna orientacja w różnorodnych postawach i tendencjach plastycznych, pozwalają na fachowe doradztwo zarówno początkującym miłośnikom sztuki, jak i wytrawnym kolekcjonerom oraz poszukiwaczom alternatywnych form inwestowania. Galeria pomaga w budowaniu prestiżu firm, doradzając w aranżacji ich wnętrz i organizacji przestrzeni.

 

 

Miejsce / Place

ARTEMIS
Poselska 15

Media