Wystawa zbiorowa – Jaskinia Pamięci (The Cave of Memory)

Otwarcie: 22/04 | 18:30
Bałuckiego 15 | Bałuckiego 15

« Program główny


Artyści: Anna Huk, Michał Iwański, Martyna Kiełbas, Michał Myszkowski, Aleksandra Nenko, Piotr Zięba,  Alicja Pakosz, Justyna Wiśniowska, Anna Skrzypczyk

Pamięć to taka przytulna norka lub gniazdko ze starannie poukładanych gałązek i sianka. Jaskinia jest solidną i luksusową wersją nory, na którą nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Idealna jaskinia to suche i komfortowe miejsce, odpowiadające potrzebom całej rodziny. Zazwyczaj, w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót: ciasno, dużo wilgoci, grzyb i mokro tak bardzo, że powstają okropne nacieki, które burzą pierwotnie zaplanowany porządek. Przestrzeń pamięci zakłada migrację które zachodzą w sprzężeniach umysłu. Reakcje powstające z doświadczania każdej chwili wplatają w nasz mózg wspomnienia. Silniejsze bodźce eliminują mniej znaczące elementy. Potrafimy pamiętać przez lata, możemy zapomnieć po chwili.


Bałuckiego 15

Dom przy ulicy Michała Bałuckiego 15 jest miejscem spotkań. Galeria znajduje się na parterze, w pomieszczeniach dawnego garażu, kotłowni, „przybudówki” wraz z ogrodem. Tą nieużywaną przez lata przestrzeń zamieniliśmy w pracownię artystyczną.

 

Miejsce / Place

Bałuckiego 15
Bałuckiego 15

Media