Wystawa zbiorowa – Wszystkie dziewczyny, które mógłbym kochać, gdyby same tego chciały

Otwarcie: 21/04 | 20:30
D83 | Dietla 83/25

« Program główny


Flying guardians crew of LOVEartsy free spirit:
Alexis Pussy, Marcelo F. Imán, Simon the Slave

Wiosna nareszcie znów powiewa nam w sukienkach i spodenkach, dlatego zapraszamy na: „Wszystkie dziewczyny, które mógłbym kochać, gdyby same tego chciały”. Jak wiadomo, artysta nadaje się do wszystkiego – oprócz utrzymywania szczęścia w życiu uczuciowym. Kłopoty te nasilają się w wieku, w którym hormony nieustająco sugerują nagie przytulanki i skoki na główkę do wodospadów marzeń.
Samouwielbienie i ambicja, wzmocnione jeszcze skrupulatnie gromadzoną wiedzą o wywoływaniu miłości u odbiorców, prowadzą często do deficytów w kapitale emocjonalnym. Co jasne, nie jest prosto w tej sytuacji szczerze zakochać się w stworzeniu o tym samym ładunku, tylko przeciwnym zwrocie. Przecież naszym celem jest fruwać jak pstry ptaszek między owocami, a takie ptaszki nie mają w zwyczaju włazić do klatek. A jednak nawet głupie ptaki migrujące wiedzą, że na długi dystans najlepiej lata się kluczem.
To wystawa o przeglądaniu się w oczach drugiego, o potrzebie afirmacji umaszczenia własnego futerka i o tych, którzy gotowi są je podziwiać na zawołanie.
Rytm serca, czy rytm melanżu?


D83

Zrządzeniem losu, właściciel jednej ze starych kazimierzowskich kamienic udostępnił pustostany grupie niegroźnie wyglądających młodych ludzi. Mówiąc z mostu, tak po prostu: Dietla 83 przyciąga ćmy jak lampa gapiów.

 

 

Miejsce / Place

D83
Dietla 83/25

Media