Krystyna Grzybowska – Optyczne peregrynacje / Optical peregrinations

Otwarcie: 20/04 | 18:30
Dyląg Gallery | św. Tomasza 22

« Program główny


Artysta: Krystyna Grzybowska
Kurator: Wiesław Dyląg

Wystawa jest pierwszą odsłoną twórczości Artystki, obejmującą prace z połowy lat siedemdziesiątych. Końcem 2018 roku, w Galerii Dyląg przewidziana jest większa prezentacja jej spuścizny artystycznej.

Krystyna Konecka–Grzybowska – absolwentka a następnie wieloletnia wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pracownia malarstwa na wydziale konserwacji). Brała udział w licznych wystawach zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Prace Jej prace znajdują się m. in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
Wystawa prezentuje prace Krystyny Koneckiej – Grzybowskiej, przez szereg lat związanej z krakowską Akademią Sztuk Pięknych. Jest to jedynie wycinek twórczości artystki, ukazujący wyraźne wpływy op-artu oraz malarstwa geometrycznego. Obrazy, które znalazły się na wystawie pochodzą głównie z lat 70., a więc z okresu zupełnego ukształtowania artystycznego Grzybowskiej.


Dyląg Gallery

Zamierzeniem istniejącej od niemal 15 lat Galerii jest przedstawienie ciekawych artystów, wydarzeń i trendów występujących w polskiej sztuce XX w., ze szczególnym naciskiem na lata 50. i 60. Od dwóch lat intensywnie rozwijamy również dział rzeźby, plasując się w czołówce galerii działających w tym segmencie sztuki. Artyści prezentowani w galerii to m.in.: Wacław Borowski, Tadeusz Brzozowski, Witold Chromiński, Xawery Dunikowski, Tadeusz Chrzanowski, Leon Chwistek, Jan Cybis, Leszek Dziedzic, Jan Ekiert, Stanisław Grabowski, Władysław Hasior, Henryk Hermanowicz, Adam Hoffmann, Mieczysław Janikowski, Jerzy Jarnuszkiewicz, Tadeusz Kantor, Józef Marek, Tadeusz Łodziana i wielu innych.

 

 

Miejsce / Place

Dyląg Gallery
św. Tomasza 22

Media