Aaliyah Navras – TETRIS

Otwarcie: 22/04 | 18:00
FRESZ Gallery | Karmelicka 18

« Program główny


Artysta: Aaliyah Navras

Wystawa Tetris przedstawia wyimaginowany świat podwodnych kreatur i podniebnych stworzeń. Abstrakcyjne i kolorowe kompozycje, które wychodzą z potrzeby definicji ludzkich emocji i naszych relacji, bardzo często kończą się na wielowarstwowych kompozycjach zwierząt, antropomorfizmów i hybryd. Tetris nawiązuje do procesu tworzenia i otwartości na kolor, abstrakcję, chaos i ekspresjonizm.
Aaliyah Navras (ur. 1990) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Grafiki. Laureatka międzynarodowych nagród m.in. Arte Laguna Prize oraz uczestniczka międzynarodowych rezydencji artystycznych. Na swoim koncie ma wiele wystaw grupowych oraz solowych, między innymi: w Nowym Jorku, Londynie, Shanghaju czy weneckim Arsenale. Zajmuje się malarstwem w technice mieszanej, jak również kolażem, grafiką oraz scenografią.


FRESZ Gallery

FRESZ Gallery to krakowska galeria sztuki współczesnej. Wyszukujemy młodych i obiecujących twórców, promujemy ich sztukę i wspieramy w twórczym rozwoju. FRESZ Gallery stawia na unikatowość, nowoczesność i indywidualizm. W ofercie znajdują się prace polskich artystów. Artyści współpracujący z galerią to przede wszystkim absolwenci i doktoranci ASP z Krakowa i innych miast, wielokrotnie nagradzani i wyróżniani w najważniejszych polskich konkursach i rankingach, laureaci stypendiów.
FRESZ Gallery istnieje od kwietnia 2014 roku. Swoją siedzibę ma w centrum Krakowa, prowadzi również sprzedaż w profesjonalnej galerii internetowej. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe promujące współpracujących z nią artystów, corocznie wystawia się na Warszawskich Targach Sztuki.

 

Miejsce / Place

FRESZ Gallery
Karmelicka 18

Media

   

 
<