Program głównyWydarzenia towarzysząceWydarzenia poprzedzające i trwające przez cały CGWCentrum informacyjne

20 kwietnia, piątek

17:30 | Otwarcie Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2018
MICET | Narodowy Stary Teatr, ul. Jagiellońska 1


17:15 | Kolektyw Kuratorski – MACIERZ
Lectorium Collegium Maius UJ | ul. Jagiellońska 15


18:00 | Erwin Wyjadłowski – Emisja d(b)ubli
Galeria Dystans | ul. św Krzyża 14


18:00 | Katarzyna Karpowicz – Teatr codzienności
Raven | ul. Brzozowa 7


18:00 | Wystawa zbiorowa – Chodzi lisek koło drogi, nie ma ręki ani nogi
Galeria Fosfor | ul. Kamieńskiego 11, Bonarka City Center


18:00 | Dawid Zdobylak – Melancholia
Galeria Sztuki ATTIS | ul. Starowiślna 14


18:30 | Michał Zawada – Bieg linii
ZPAF | ul. św. Tomasza 24


18:30 | Krystyna Grzybowska – Optyczne peregrynacje
Galeria Dyląg | ul. Św. Tomasza 22


19:00 | Dariusz Milczarek-Trzepla – Poza obrazem
Zofia Weiss Gallery | ul. Sławkowska 12


19:00 | Wystawa zbiorowa – Jarmark, Landszaft, Dynia, NEO Realizm
Jan Fejkiel Gallery | ul. Sławkowska 14


19:00 | Wystawa zbiorowa – Na styku cz. I
OPCJA Galeria Wydziału Intermediów | ul. Piłsudskiego 38


19:30 | Olga Ząbroń – Przepływy
ARTEMIS | ul. Poselska 15


19:30 | Aga Szuścik – 2081
Krakowskie Forum Kultury | ul. Mikołajska 2


20:00 | Anna Rakoczy, Andi Comani – Eclipse
Galeria Onamato | Ul. Bracka 7


20:00 | Wystawa zbiorowa – Inlet
Galeria New Era Art | Rynek Główny 27


20:00 | Sebastian Gögel – wystawa indywidualna
Galeria Potencja | ul. Rakowicka 11A


20:30 | Wystawa zbiorowa – NIGHT WATCH
Atelier Rajska Poczekalnia | ul. Floriańska, Brama Floriańska i ul. Rajska 4


20:30 | Piotr Marek – Glisty liżą watę
F.A.I.T | ul. Ujejskiego 2a


21:00 | Wystawa zbiorowa – What we do in the shadows
Galeria Widna | ul. Grzegórzecka 31


21:00 | Wystawa zbiorowa – Dotarłeś do celu
DUCATO Parking | ul. Grzegórzecka 22, parking


21:00 | Marcin Jedlikowski – Love love love your work!
Aristoi | ul. Sołtyka 9/2


21:30 | Wystawa zbiorowa – jeśli wiosenną nocą podróżny…
Cellar | ul. Wielopole 12

21 kwietnia, sobota

16:30 | Elżbieta Suchecka – Styk
Domek na Kasprowicza | ul. Jana Kasprowicza 5/5


16:30 | Katarzyna Bielec – Bliżej
BIELEC Dom Fotografii i Malarstwa | pl. Inwalidów 6


17:00 | Anna Karolina Kaczmarczyk – Pożyczone rzeczywistości
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie | ul. Rajska 1


17:00 | Wystawa zbiorowa – PO-między nami
Galeria Studencka 43/20 | ul. Podchorążych 2, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN


17:00 | Magdalena Ablewicz – Erozja 
Galeria Wydziału Sztuki UP | ul. Mazowiecka 43


17:30 | Leszek Górski – Matematyka i fotografia
Galeria Trzecie Oko | ul. Bocheńska 5/2


17:30 | Alicja Panasiewicz, Adam Panasiewicz – alter
Galeria Sztuki Współczesnej OFF FRAME | ul. Krakowska 41


17:30 | Miłosz Pobiedziński – IKONOSTAS,  Magdalena Siejko – Dialog z Mistrzem
CARITAS | ul. Bandurskiego 12


18:00 | Barbara Czapran – In My Room
Shefter Gallery | ul. Jabłonowskich 6


18:00 |  Agnieszka Łakoma, Ewelina Małysa i Małgorzata Stachurska – Mind mapping
Dom Norymberski | ul. Skałeczna 2


18:30 | Elżbieta Kwasek-Stefańska – Inna miara
Galeria 2 Okna | ul. Józefa 40


18:30 | Ryszard Grzyb – EUFORIA MALARSTWA
Otwarta Pracownia | ul. Dietla 11


19:00 | Krzysztof Świętek – Zespół napięcia PRE HBLTCJ
Galeria Zalubowski | ul. Kącik 9


19:00 | Stanisław Koba – Zabić kolor
Skład Solny | ul. Na Zjeździe 8


19:30 | Wystawa zbiorowa – VITA MORBUS EST / zmiany w rozumieniu nadwrażliwości
Galeria Olympia | ul. Limanowskiego 24/4b


20:00 | Andrzej Karoń – Muzeum Afrykanistyczne im. Andrzeja Karonia 
Pamoja Goods | ul. Józefińska 9


20:00 | Wystawa zbiorowa – Fluktuacja artysty
Józefińska 23 | ul. Józefińska 23/4

20:30 | Wystawa Alek Janicki, performance audiowizualny Formacja HiQ –FlashBlack 2018  cz. I
Galeria i! | ul. Józefińska 21


20:30 | Wystawa zbiorowa – Wszystkie dziewczyny, które mógłbym kochać, gdyby same tego chciały
D83 | ul. Dietla 83/25


21:00 | Wystawa zbiorowa – Co to będzie?
Prekariat | ul. Tarłowska 10/2a


21.30 | Wystawa zbiorowa – Dom w ogóle / Bartolomeo Koczenasz – Dom w szczególe
Kraków Art House | ul. Szwedzka 8


22:00 | Performance audiowizualny Formacja HiQ, Big Da(t)da Collective– FlashBlack 2018  – Galeria i! cz. II
Hevre | ul. Meiselsa 18


22 kwietnia, niedziela

17:30 | Wystawa zbiorowa – KOBALT
Zofia Weiss Studio | ul. Czysta 17/4


17:30 | Krzemionki – Galeria Opcja cz. II
OPCJA Galeria Wydziału Intermediów | ul. Krzemionki 30, budynek Twardowska


18:00 | Aaliyah Navras – TETRIS
FRESZ Gallery | ul. Karmelicka 18


18:30 | Zbigniew Cebula – Wieloryby i Wulkany
Galeria Pryzmat | ul. Łobzowska 3


18:30 | Wystawa zbiorowa – Jaskinia Pamięci
Bałuckiego 15 | ul. Michała Bałuckiego 15


19:00 | Mikołaj Małek – Nocna zmiana
Elementarz dla mieszkańców miast | ul. Asnyka 7


19:30 | Martyna Borowiecka – Laboratorium nieuchwytnych struktur stretchu
Open Studio | ul. Cieszyńska 9


20:00 | Wystawa zbiorowa – Przemiany
Art Agenda Nova | ul. Batorego 2


 

20 kwietnia, piątek

16:00 | Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK | ul. Lipowa 4


20:00 | Aleksandra Korzelska, Łukasz Podgórni – otwarcie wystawy Benzyna + LPG
parking przy Kinie Kijów | al. Zygmunta Krasińskiego 34 


22:00 | huczne otwarcie after party CGW KRAKERS 2018
Kawiarnia Teatralna | Plac Św. Ducha 1

21 kwietnia, sobota

11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Podgórze
Start: Plac Bohaterów Getta


11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Dębniki
Start: Bulwar Wiślany – róg ulicy Tynieckiej i ul.Szwedzkiej


11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Grzegórzki, Wesoła, Olsza
Start: Planty Dietlowskie przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 16


11:00 | Oprowadzanie kuratorskie po wystawie KORONKA – TRADYCJA – REAK-TYWACJA
MHK, Kamienica Hipolitów | plac Mariacki 3


12:00 | Spotkanie z autorkami wystawy Mind Mapping
Dom Norymberski | ul. Skałeczna 2


12:00 | Alternatywne oprowadzanie po wystawie Sytuacja się zmieniła
Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny | al. 3 Maja 1


13:30–15:00 | ARTISTTALK: Łukasz Surowiec – Sztuka jako doświadczenie zmiany
MCK, Sala Panoramiczna | Rynek Główny 25


14:00 | Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK | ul. Lipowa 4


15:30–17:00 | Panel dyskusyjny – Czy sztuka kobiet jest delikatniejsza, bardziej dekoracyjna?
MCK, Sala Panoramiczna | Rynek Główny 25


15:00–19:00 | Akcja artystyczna – Róbmy Miłość
Galeria Fosfor | Bonarka, Kamieńskiego 11, lokal I 1


16:00 | Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Chodzi lisek koło drogi / nie ma ręki ani nogi
Galeria Fosfor | Bonarka, Kamieńskiego 11, lokal I 1


21:00–22:00 | PRZYTUL MNIE – Instalacja z miękkich obrazów z udziałem żywych ciał
Teatr Nowy Proxima | ul. Krakowska 41


22:00 | KRAKERS after party x Trips for The Lonely Hearted #22: Acid Trip
Kawiarnia Teatralna | Plac Św. Ducha 1

22 kwietnia, niedziela

11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Nowy Świat, Piaski Południe
Start: Powiśle 11, Informacja turystyczna


11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Piaski Północ, Piaski Południe, Krowodrza
Start: pl. Szczepański, biuro festiwalowe KRAKERSA w MICECIE


11:00 | Oprowadzanie szlakiem krakowskich galerii: Stare Miasto
Start: pl. Marii Magdaleny


12:00 | Klasyczne oprowadzanie kuratorskie po wystawie Sytuacja się zmieniła
Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny | al. 3 Maja 1


12:00–18:00 | PRODROMALNE OBJAWY ZGONOWANIA
Ugorek 1/86


12:00 | Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna – spotkanie z wykonawcami
Willa Decjusza | ul. 28 lipca 1943 17a


13:00 | Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna – koncert
Willa Decjusza | ul. 28 lipca 1943 17a


16:00–18:00 | Girls Zone – warsztat teatralny
Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET | Narodowy Stary Teatr, ul. Jagiellońska 1


18:00 | experimantal ritual sound performance & narodziny Zina Cyber Pussy
CyberPussy | Kapucyńska 7/2

15:00–22:00 | after party CGW KRAKERS 2018
Scena przy Pompie | Plac Św. Ducha 4

Wydarzenia poprzedzające CGW:

19:00 | Ryszard Grzyb – EUFORIA MALARSTWA
13 kwietnia | Otwarta Pracownia | ul. Dietla 11


17:00 | ArtCollecting: Werner Jerke
14 kwietnia | Hotel Pod Różą | ul. Floriańska 14


INGMAR BERGMAN 100: retrospektywa – program filmowy
15-19 kwietnia


18:00 | Sytuacja się zmieniła – otwarcie wystawy
19 kwietnia | Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny | al. 3 Maja 1

Wydarzenia trwające przez dwa dni CGW

Dialog z Miejscem  – wystawa malarstwa Beaty Zuba
20, 22 kwietnia | Willa Decjusza | ul. 28 lipca 1943 17 a


12:00 | Spacer śladami Tadeusza Kantora
21, 22 kwietnia | Cricoteka | ul. Sienna 7/5


11:00 | Warsztaty dla dzieci – Zmień świat o 180 stopni 
21, 22 kwietnia | Sala Edukacyjna, MHK, Kamienica Hipolitów ( II piętro) | plac Mariacki 3


12:00–18:00 | Wystawa Mind Mapping
21, 22 kwietnia | Dom Norymberski | ul. Skałeczna 2

Wydarzenia trwające przez trzy dni CGW

9:00–19:00 | Wystawa Kafka – przełamywanie granic, Zbigniew Bajek
NCK, Galeria Centrum MNCK Biała Czarna Złota i Szara | Aleja Jana Pawła II 232


11:00–19:00 | Wystawa Jak zmienia się teatr
Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET | Narodowy Stary Teatr, ul. Jagiellońska 1


11:00–19:00 | Wystawa Zwierzęta domowe
Bunkier Sztuki, piętro | pl. Szczepański 3


11:00–19:00 | Wystawa Niewyczerpalność
Bunkier Sztuki, Galeria Dolna | pl. Szczepański 3a


17:00–20:00 | Pokaz wideo Chien-Ying Wu – Mes potes
Instytut Francuski | ul. Stolarska 15


Still Life Nightmares – Zuzanna Andrysewicz
Galeria AG | ul. Józefa 18


Hipnagogie – wystawa prac Agaty Śliwy
Galeria Lipowa 3 | ul. Lipowa 3


Wystawa dzieł Zbigniewa Beksińskiego
NCK. Galeria Zdzisława Beksińskiego z kolekcji Piotra i Anny Dmochowskich | Aleja Jana Pawła II 232


Prezentacja twórczości młodych artystów związanych z Fundacją 4 Style
Fundacja 4 Style | Plac Wszystkich Świętych 8

 

 

 

Godziny otwarcia Centrum Festiwalowego w MICET


MICET | Narodowy Stary Teatr, ul. Jagiellońska 1
Piątek-Niedziela (20–22 kwietnia) | 11:00–19:00

Godziny otwarcia galerii podczas CGW


Piątek | 17:30–20:00
Sobota | 11:00–20:00
Niedziela | 11:00–20:00

Wydarzenia w ramach CGW KRAKERS są bezpłatne. W przypadku ewentualnych płatności, na stronie konkretnego wydarzenia znajduję się stosowna informacja.

.