« Program główny

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

20/04, 16:00 | Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
MOCAK | ul. Lipowa 4 | wstęp wolny

Zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego w formie gry
O przebiegu zwiedzania decyduje rzut kostką, a zadania stojące przed uczestnikami pozwalają poznać zarówno dzieła sztuki i wybrane książki, jak i twórczą atmosferę miejsca. Biblioteka Mieczysława Porębskiego to przestrzeń zaaranżowana na wzór gabinetu z krakowskiego mieszkania Profesora. Można tu obejrzeć prace zaprzyjaźnionych z nim artystów – klasyków polskiej sztuki powojennej, między innymi Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora, Marii Jaremy, Andrzeja Wróblewskiego czy Tadeusza Brzozowskiego.

Autorką scenariusza gry jest Daria Kubisiak, studentka reżyserii teatralnej na specjalności dramaturg teatru w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia zarówno pojedynczych graczy, jak i dwuosobowych zespołów telefonicznie: 12 263 40 36 lub mailowo: biblioteka@mocak.pl


21/04, 14:00 | Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u
MOCAK | ul. Lipowa 4 | oprowadzanie w cenie biletu

Kolekcja MOCAK-u powstaje od 2010 roku. Muzeum posiada w swoich zbiorach 4787 prac 299 artystów polskich i zagranicznych. Celem tworzenia Kolekcji jest gromadzenie sztuki polskiej ostatnich 50 lat i jej eksponowanie na tle twórczości światowej. Równie istotne znaczenie ma popularyzacja dokonań najważniejszych artystów wśród zróżnicowanej grupy odbiorców oraz zmiana przekonania, że sztuka najnowsza jest trudna i niezrozumiała.

Od marca 2016 roku w ramach wystawy Kolekcji prezentujemy też interaktywną instalację Krystiana Lupy Live Factory 2: Warhol by Lupa, zbudowaną na bazie scenografii do jego sztuki Factory 2, której premiera odbyła się w 2008 roku.

 

 

Miejsce / Place

MOCAK
Lipowa 4

Media