« Program główny

PRODROMALNE OBJAWY ZGONOWANIA

22/04, 12:00 – 18:00 | PRODROMALNE OBJAWY ZGONOWANIA
ul. Ugorek 1/86

Przestań, słońce zabija, ludzie ranią. Nigdzie nie idę, mam alergię, możesz przyjść do mnie. Wszystko mogę. Wyszedłem z depresji, nie wyszedłem z domu. Halo, dzwoniłaś, nie słyszałem. Dlaczego nie odbierasz? Nie wiem. W tym kraju memy rodzą się same, powstają z kolan generatywnie. Nie ziewaj, profanuj!

PRODROMOWE OBJAWY ZGONOWANIA to specyficzny after (after the after), mały lokalny zaśwat w ogólnie panującej atmosferze wiosennego zgłupienia u początku trzeciego tysiąclecia nowej ery panowania białego faceta nad umierającym pod jego jarzmem światem. W ramach projektu przyglądamy się z bliska i praktykujemy takie motywy jak: zgonowanie, przegryw, depresja, rezygnacja, plotka (i plot), niezdecydowanie, niedojrzałość, niepewność, codzienność i pewnie inne, które teraz powypadał nam z głów. Przyglądamy się też przyglądaniu.

Zapraszamy do małego, prywatnego mieszkania w bloku na ugorku. Zapraszamy prosto z teatralnej i z ciemni. Testujemy pokojowe taktyki wystawiennicze, ślady miękkich, słabych i ciągłych obecności sztuki w życiu codziennym (i nocnym). Nawiązujemy do klasyków niewychodzenia z domu i tradycji ruchu galerii niezależnych. Pracujemy, bawimy się i odpoczywamy w atmosferze rozluźnienia i lekkiej ociężałości. Nie dotrzymujemy słów, przekraczamy terminy, jesteśmy pokojowo nastawieni i nastawione do przerażającego świata, któremu pokazujemy kilka premierowych prac w codziennych okolicznościach infrastruktury mieszkaniowej. Będą prace i narracje wizualne wplecione w codzienność mieszkania, koncert kameralny, pizza, xanax, rapsy, alergeny, premierowe pokazy filmów, działania na żywo, ledwo-żywo i niemal pośmiertne.

#poważnie.

kurator: Fryderyk Chopin
artyści i artystki: Maria Weronika Lorek, Antonina Lorek, Marcel Urban, Olga Kowalska, Jan Moszumański, Jana Moroz, Marek Bro, Roman Dziadkiewicz, Aleksandra Kulik, Antoni Skrzyniarz, Michał Rusnarczyk, Bernard Śmiałek i inni.
obecność w fetyszach: Mira Marcinów, Miron Białoszewski, Tommy Genesis, ABRA, Yung Lean, Lil Peep, Maja Chiara Faber, Mladen Stilinović, Łukasz Jastrubczak, Robert Smithson i inni.

Zaczynamy o g. 12.00 w południe(!!)
Szczegółowy program TBA
Wydarzenie dozwolone dla dzieci 15+

 

 

 

Miejsce / Place

PRODROMALNE OBJAWY ZGONOWANIA
ul. Ugorek 1/86

Media