Wystawa Normana Leto „Nieistniejące przestrzenie wystaw”  znalazła się na liście 10 najlepszych wystaw, festiwali i wydarzeń kulturalnych wiosną w Krakowie według prestiżowego magazynu PURO MAG. Wystawa brała udział w CGW KRAKERS 2017.

O wystawie:

Dziesięć lat po swoim głośnym debiucie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Norman Leto przekrojowo pokazuje swoje prace w Muzeum Historii Fotografii. Zataczamy swoistą pętlę Kraków-Warszawa-Kraków. Artysta wraca do punktu wyjścia fizycznie, artystycznie, mentalnie, do miasta, w którym  kiedyś miał pracownię i rozpoczynała się jego twórcza aktywność jako malarza i artysty nowych mediów.

Tytuł wystawy „Nieistniejące przestrzenie wystaw” nawiązuje do częstej praktyki Normana Leto polegającej na kreowaniu cyfrowo własnej przestrzeni wystawowej wykonanej na podstawie planów architektonicznych autentycznego miejsca, galerii, muzeum.  Takie przestrzenie istnieją w jego filmach, są obecne w renderingach 3D. Obrazuje to ścisły związek pomiędzy przestrzenią rzeczywistą a wykorzystaniem przez artystę siatek brył i algorytmów do kreowania przestrzeni 3D. Można to porównać do operowania za pomocą wirtualnej kamery i  pracy prawdziwym aparatem fotograficznym.

21 – 23 Kwietnia | 10:00 – 19:00 
Muzeum Historii Fotografii | ul. Józefitów 16 

www.mhf.krakow.pl